Děti ráje - první český HIT muzikál


Zpět na zobrazení seznamu všech účinkujícíchMichael Foret (Mickey)


img

Vědomosti: Konzervatoř Jaroslava Ježka
Zkušenosti: 6. místo v soutěži Česko hledá Superstar, film Experti, kapela ForetGump, sólová dráha.
Co si představíte pod pojmem 80. létaMoje rodiče byli pravděpodobně někde v post-pubertálním nebo možná ještě v pubertálním stádiu a plánovali plození mé maličkosti. Všude zněla kolovrátková, umělá hudba k poslechu a tanci především pro diskotékové prostory typu Modern Talking nebo Sandry. Zanechalo to, myslím, v lidech dnešní doby silné stopy... Ale taky rostla popularita spousty kvalitních interpretů popové hudby typu Roxette, Eurythmics, Phil Collins, Peter Gabriel atd.
Asi tušíte, že řada věcí tenkrát nebyla k sehnání nebo jen velmi složitě? Napadá vás co třeba?Nešel bych příliš daleko- myslím, že potraviny obecně! Nebylo tisíce druhů celozrnných pečiv, marinád, omáček, těstovin… tak, jako teď.
Co si představíte, když se řekne...
...Branné cvičení- na internetu jsem si našel, že jedna z částí branného cvičení byla šplh na laně
...Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník- pamatuji už i já- tělocvik v první třídě, rozcvičky ve školce. A docela se mi to líbilo. Jsou i jistí lidé, kteří v červených trenýrkách z té doby chodí i dnes.
...Bony- teď si nemůžu vzpomenout… omlouvám se
...Chmelová/bramborová brigáda- asi sbírání chmelu a brambor za nějakou mzdu
...Tesilky- kalhoty, teď si ale nevybavím přesně, jak to vypadá
...Pionýr, SSM- tak Pionýr buď lidově „pincek“- tří-stupňová motorka a nebo chlapci a děvčata, kteří nejlépe pochopili, že v jednotě je síla a že všechny lidské ruce a hlavy se musí spojit, aby si vydobyli a zajistili lepší život A SSM ? Tak třeba Sexy- Sado- Maso ?
...Céčka- ty mám pořád a jsou úžasný! Ve škole jsme je sbírali a hráli „čáru“. A babička je měla na chalupě ve dveřích proti mouchám.
...Mixela- vážně netuším a nechci už podvádět koukáním na internet
...Spartakiada- Strahovský stadion- dlouhou dobu největší stadion na světě, kde hráli Pink Floyd, Rolling Stones, apod. Škoda, že už nefunguje.
Znáte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? A co byla hudba vašeho dospívání? Bohužel neznám- jen vím, že tam působil pan Janeček. Já poslouchal spíš Abbu, Roxette a další, spíše zahraniční, tvorbu.
Jaký máte vztah k diskotékám? A máte nějaký zážitek? Diskotéky vyloženě nesnáším. Nechápu ty lidi, tu atmosféru, ty písně a vůbec mi to přijde celé zvláštní. Jsem „hospodský typ“. Ale když jsem byl ještě mladší, tak jsem na ně samozřejmě chodil balit holky.

(Zobrazeno 25108x)
2009-2013 webmaster@napismi.cz