Děti ráje - první český HIT muzikál


Zpět na zobrazení seznamu všech účinkujícíchVít Bečvář (Vyhazovač)


img

Vědomosti: ČVUT v Praze, obor telekomunikace, Bakalářské státní zkoušky (2008)
Zkušenosti: Amatérské muzikály Kleopatra (Octavián) a Krysař (rybář Štěpán) se souborem Black Velvet (Salesiánské divadlo), speciální představení Kleopatry pro fanklub v divadle Broadway (Octavián)
Co si představíte pod pojmem 80. léta?Jiná doba, moje dětství a s tím spojené vzpomínky. Dnes se zdá až vtipné, jak některé věci fungovaly.
Asi tušíte, že řada věcí tenkrát nebyla k sehnání nebo jen velmi složitě? Napadá vás co třeba? Vím, že to bylo dost věcí, například některé ovoce, a jiné potraviny. Také například desky známých zahraničních kapel (hlavně „západních“). U nás vycházely pokud vím o několik let později a to ještě ne všechny.
Co si představíte, když se řekne...
Branné cvičení: Hrozná vzpomínka. V našem případě už jen dopoledne ve škole s čištěním starých evidentně nefunkčních plynových masek :o)
Červené trenýrky (modré) a bílý nátělník: Jednoznačně jediný správný cvičební úbor na tělocvik na základní škole. Spolu s cvičkami.
Bony: S tím jsem se nesetkal, šlo o velmi tvrdou měnu.
Chmelová brigáda: Znám také jen z vyprávění, nicméně slyšel jsem vesměs pozitivní názory. Šlo o zajímavé akce
Tesilky: Fajn „ohoz“
Pionýr: Sdružení pro mládež. Zažil jsem pouze cvičení v Sokole, kde jsme ovšem nacvičovali v podstatě něco jako cvičení na spartakiádu, která už ale nikdy nebyla.
Céčka: Fenomén doby, ještě jsem i několik pěkných sbírek viděl
Mixela: Prý lahodný ovocný nápoj po kterém ovšem druhý den bylo mnohým trochu nevolno.
Spartakiáda: Velkolepá podívaná, „show režimu“, Myslím že to mělo něco do sebe. A účastníci na to rádi pamatují. Třeba v Číně ještě něco podobného stále funguje.
Znáte hudbu skupiny Kroky? Jaký k ní máte vztah? A co byla hudba vašeho dospívání?Skupinu Kroky znám jen dle názvu a samozřejmě podle písniček, z nichž se staly hity nejedné generace. Mnohé se mi také líbí. Ovšem hudba mého dospívání bylo po éře pohádek to, co se poslouchalo doma, tedy převážně rock. Ze zahraničí kapely Queen, Pink Floyd, Roxette ale taky Elán, Lucie apod.
Jaký máte vztah k diskotékám?Na diskotéky jsem nikdy moc nechodil a pokud tak převážně na ty zaměřené na 80. a 90. léta. Tím pádem nemám moc zážitků, zmínil bych snad jen vtipné dětské táborové diskotéky, kde se všichni styděli vlézt na parket :o)

(Zobrazeno 8835x)
2009-2013 webmaster@napismi.cz