Děti ráje - první český HIT muzikál


O čem je muzikál Děti ráje

Parta maturantů, na konci 80. Let, tráví svůj volný čas po diskotékách. Těm kralují velcí frajeři – „dýdžejové“ Tom a Stanley (SagvanTofi, Lukáš Vaculík, Braňo Polák a Martin Zounar). Jen romantik Michal (František Pytloun, Tomáš Löbl), který píše básničky a skládá písničky, se kolektivu vymyká a je terčem jejich posměchu. Michalovu lásku ke spolužačce Evě (Petra Doležalová, Michaela Sejnová) překazí intriky její kamarádky Kájiny (Martina Cerhová, Hana Kubinová). Po dvaceti letech se Eva (Míša Nosková, Šárka Marková znovu setkává se svou první velkou láskou Michalem (Bořek Slezáček, Peter Veslár) a nekonečný milostný příběh se vrací v podobě sblížení její dcery Báry (Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti) a Michalova syna Mickeyho (Michael Foret, Petr Poláček). 

 


Důvěrně je znáte. Buď to byly písničky vašeho mládí, nebo mládí vašich dětí či rodičů. Nestárnou, jsou tady pořád. Možná vás i štvou, ale určitě je zbožňuje někdo, koho znáte. Samy si říkaly o muzikál. Tak jsme to zkusili!

Písničky Františka Janečka, Michala Davida, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky hrají v muzikálu Sagvana Tofiho hlavní roli. Možná je tenhle příběh, který začal na diskotéce v 80. letech i vaším příběhem. Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled. Mládí bez ohledu na to, kolik vám dneska je. Čas na blbnutí je vždycky, zvlášť když k tomu hrají Decibely lásky, Poupata, Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Každý mi Tě lásko závidí a další ze třiceti legendárních písní.

Režie se ujal Petr Novotný, renomovaný muzikálový režisér, jehož inscenace se staly legendami. Za všechny jmenujme Jesus Christ Superstar, Les Misérables – Bídníci nebo Miss Saigon.

Hudební aranžmá má na starosti studio Basefloor. (www.basefloor.cz)

Premiéra proběhla 14. listopadu 2009.

Děti Ráje uvádí společnost No.ART s.r.o. v muzikálovém divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti, Praha 7.

 

Z TISKU:

"Tento rok se zdá, že nejnavštěvovanějším muzikálem jsou "Děti ráje". Vstupenky se rezervují až půl roku dopředu, lidé v sále si zpívají s protagonisty nesmrtelné hity Michala Davida a po skončení představení zní neutuchající aplaus a prosby o přídavky. Takový bombastický návrat hitů, které před 25 lety válcovaly všechny hitparády a na diskotékách se nic jiného nehrálo, si asi nikdo nedokázal představit snad ani ve snu. Kdo neviděl muzikál "Děti ráje" není IN zaznívá v internetových diskuzích a fórech. " napsali v listopadu 2010 na portálu žena - podnikatelka.cz

"Na tříhodinový muzikál Děti ráje, který vypráví romantický příběh z osmdesátých let, o dvou zamilovaných lidech, kteří si k sobě najdou cestu i přes všechny intriky, jsou vstupenky vyprodané až čtyři měsíce dopředu! Právě díky tomuto úspěšnému muzikálu, který můžete shlédnout v divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti se písně Pijeme colu, Céčka, Vidím tě všude, Nonstop, Pár přátel stačí mít nebo Decibely lásky, které znala hlavně starší generace, dostávají do podvědomí i generaci dnešní. Jsou to prostě nestárnoucí hity. Děti ráje se v nudném českém šoubyznysu zařadily mezi minimum projektů, které rozhodně stojí za to vidět." - listopad 2010 - liveportal.cz 

 

Muzikálový server muzical.cz k zahájení 2.sezóny : "Na generálce se sešlo vynikající obsazení v čele s úžasným mladým hereckým párem Tomášem Löblem a Michaelou Sejnovou. Tito talentovaní zpěváci rozhodně patří k oporám celého muzikálu a bez nich si již "Děti ráje" nedokážeme představit. Ideální byla také sestava komických rolí Toma a Stenlyho, které hráli Martin Zounar (jeho pití "na čápa" je nezapomenutelné) a Braňo Polák (neuvěřitelné výrazové prostředky, při kterých komika role opravdu vyniká). Dech vyrazila i energická záporačka Kájina v podání Martiny Cerhové." a na závěr dodává : "Obrovskou pochvalu si zaslouží také taneční company, která celé představení rozhýbává a udržuje jeho tempo. Stále tedy platí, že muzikál "Děti ráje" je největším mejdanem na české muzikálové scéně, při kterém se pobaví celá rodina. Plejáda mladých neokoukaných talentů v kombinaci s nesmrtelnými hity Michala Davida bude české diváky zřejmě bavit ještě hodně dlouho... Přejeme tedy "Dětem ráje" nejméně jednu další vyprodanou sezónu!"

PO PREMIÉŘE: 
Dlouho očekávaná premiéra muzikálu Děti ráje sklidila nadšené ovace a potlesk vestoje! Návrat kamarádů do deště Sagvana Tofiho (45) a Lukáše Vaculíka (47) byl fenomenální... Muzikál plný největších hitů osmdesátých let z dílny Michala Davida nebo Františka Janečka všechny zvedl ze židlí“ tak se o premiéře Dětí ráje vyjádřil po premiéře zpravodajský portál Super.cz.

A ve stejném duchu se vyjádřil i nejčtenější český deník Blesk: „Nejvíce pozornosti na sebe strhávala především legendární dvojice Vaculík - Tofi. Proslavení ledoborci dívčích srdcí po letech zase vystupují společně v rolích diskožokejů a rozhodně jde o návrat zdařilý. Téměř kdykoliv se pánové ukázali na scéně, tak publikum explodovalo smíchem, který většinou doprovázel spontánní potlesk... Děti ráje se tak v poněkud zatuchlém a nudném českém šoubyznysu zařadily mezi malou hrstku počinů, které se rozhodně musí vidět.“ 

délka představení: 3:35

 

 

2009-2013 webmaster@napismi.cz